Do boju!!!

• autor: radar796, 2015-04-07 09:30
Już w najbliższy weekend zabrzmi dla Korony pierwszy gwizdek ligowej wiosny... w inauguracyjnym meczu tej rundy naszym rywalem będzie ekipa Victorii Chrząszczew.Nasz jesienny pojedynek z tą drużyną w Białej Rawskiej zakończył się zwycięstwem Koroniarzy 6:3, choć mecz był pełen emocji i zwrotów akcji-szczególnie w drugiej odsłonie. Nasz najbliższy rywal po meczach jesiennych raczej nie błyszczy dlatego to Korona jest faworytem ...no i tu pojawia się ALE....cytując K.Hołowczyca "To jest tylko sport. Nigdy nie ma pewnych zwycięstw" ....w sezon trzeba wejść, zobaczymy jaki owoc przyniosły sparingi z trudnymi rywalami. Rzućmy w niepamięć, że nie wypalił turniej w Jadowie ;) Korona to KORONA jak dotąd zawsze walczyła do końca..oby nie zapomniała o równie ważnym początku. Johan Cruyff (że pozwolę sobie zacytować) powiedział kiedyś, że" najtrudniejszą rzeczą w łatwym spotkaniu jest sprawienie, żeby słaby przeciwnik źle grał w piłkę" i chyba przed wyzwaniem tego typu staje Korona na początku wiosny. Taki mecz po prostu trzeba przecierpieć z zaciśniętymi zębami pamiętając, że rywale są na podobnym etapie biorąc pod uwagę kondycję, zgranie czy taktykę meczową. Na poziomie naszej klasy rozgrywkowej niespodzianki nie są rzadkością, często w meczach wyrównanych padają hokejowe rezultaty i odwrotnie...dzwonią słupki i poprzeczki a wynik 0:0. Tak samo sędziowie...niby bezimienni ale niejednej drużynie już pomogli, niejednej zaszkodzili. Tu warto wspomnieć, że przed rewanżami zastajemy zmodyfikowaną tabelę względem końcówki rundy jesiennej - wynik spotkania 5. kolejki pomiędzy Iskrą Babsk a Wulkanem został zweryfikowany jako walkower dla Babska z powodu gry nieuprawnionego zawodnika rywali- co za tym idzie Iskra to obecnie piąta drużyna w tabeli z dorobkiem 19 pkt. Dziś nie zacytuję mojego ulubionego Billa Shankly mimo, że on pewnie wiedziałby co Koroniarzom rzec i starczyłoby to pewnie na dwa kolejne sezony .... mi w głowie dzwoni jednak inny cytat na inaugurację. Słowa P.Janusza Wójcika jakie są takie są, ale sorry Panowie z KORONY...."Kiełbasy w górę i golimy frajerów" Kibice już w pogotowiu ;)

autor: ~bodex 2015-04-07 12:26:58

avatar teraz wszystko w naszych głowach i nogach , jak będziemy się potykać to tylko na własne życzenie i nie dzielmy rywali na słabszych i mocniejszych z wszystkimi każdy z nas ma grać na 100% i tyle

Hala Millenium cz.1