Mazovia II Rawa Mazowiecka 4:2 LKS Konopnica

statystyki szczegółowe

Aktualności

Trzeci remis u siebie

• autor: radar796, 2015-10-19 16:42
Boisko w Konopnicy nie zostało "odczarowane". 18 października Korona tylko zremisowała z Iskrą Babsk 1:1. Na przełamanie fatum obecnego sezonu, jakim są mecze bez zwycięstwa na tym obiekcie pozostaje już tylko jedna okazja-mecz 10.kolejki z Białką Biała Rawska. Wracając do ostatniego remisu-nie będziemy usprawiedliwiać tego (co tu dużo mówić) nie korzystnego wyniku brakami kadrowymi, choć nazwisk takich jak Gos, Stankiewicz, Dębski, czy Iwański próżno było szukać w lineup'ie Korony na ten mecz. Fajnie by było, gdyby przynajmniej część tych nazwisk znalazła się w meczowym protokole za tydzień.Trzeba przyznać, że wynik ostatniego meczu jest jak najbardziej sprawiedliwy. Mecz na prawdę lepszego nie wyłonił i obie drużyny, gdyby były skuteczniejsze mogły schodzić z boiska z trzema punktami.Zaczęło się od ataków Korony, już w 3. minucie mieliśmy kroner, Iskra odpowiedziała tym samym 7 minut później. Po całonocnym deszczu pod obiema bramkami utworzyły się kałuże, które kilkakrotnie pomagały bramkarzom hamując piłki- tak właśnie było po pierwszym "rogu" Babska. Kolejny wykop z narożnika boiska dla Korony to 13.minuta-niestety bez efektu bramkowego. Atakujemy dalej- w 17. minucie piłka po strzale Mateusza Gutowskiego przelatuje minimalne nad poprzeczką. Minutę później zdobywamy bramkę. Na prawej stronie boiska przy piłce znajduje się Sylwek Popczyk decydując się na indywidualne rozwiązanie delikatnie zbiega do środka i posyła piłkę obok bramkarza Iskry. Po 30 minutach gry uaktywnia się Dominik Kowalczyk- ma on szansę w dwóch wypracowanych przez siebie okazjach, ale brakuje dokładności. Widocznie podrażniona Iskra w końcówce tej połowy stwarza jeszcze dwie groźne akcje, ale nie na tyle dobre, by pokonać Piotra Pawlaka. W drugiej połowie Korona gra ostrzej. Już w 50.minucie żółtą kartkę otrzymuje Damian Białek, gra na mokrym boisku obfituje we wślizgi, a piłkę jednym i drugim ciężko utrzymać przy nodze. W 62. minucie dochodzi do wyrównania. Sunący na naszą bramkę środkiem boiska zawodnik Iskry z około 16. metra oddaje strzał na pełnym biegu. W tej sytuacji Piotrek jest bez szans. Po wyrównaniu mamy debiut w Koronie. Za D.Kowalczyka wbiega Michał Lewandowski. Nazwisko zobowiązuje, ale nie oczekujemy cudów-młody zawodnik nieźle wszedł w mecz, nie unikał piłki, zanotował kilka udanych interwencji i musiał solidnie popracować na zajmowanej pozycji-generalnie pozytyw, na gole trzeba poczekać..:) Wynik wydaje się być satysfakcjonujący dla gości, bo cofają się inicjując swoje kolejne ataki głównie od kontrataków. My staramy się budować ataki pozycyjne ale żaden nie okazuje się skuteczny.W składzie Korony nastąpiła jeszcze jedna zmiana-Adama Klimka w 70. minucie zastąpił...P.Domański. Dziesięć minut przed końcem meczu żółty kartonik obejrzał jeszcze Maciej Mastalerz, który w tym meczu za rzadko dostawał piłki, gdy znajdował się w naprawdę dogodnych sytuacjach. Nie wiedzieć czemu lewa strona w ofensywie była notorycznie pomijana...a może więcej komunikacji Panowie?O porozumiewanie się na boisku nie będzie trudno w następnym meczu.Gramy na specyficznym boisku w Woli Pękoszewskiej. Termin też nietypowy- SOBOTA, godz.15.00.