Bolimów, Głuchów i Biała Rawska obrały kurs na A-klasę

• autor: radar796, 2016-11-18 15:37

Pierwsza część sezonu 2016/17 w całej klasie B dobiegła końca. Dla Korony nie była to łatwa runda, ale i grupa najsłabszą z grona trzech raczej nie jest.

Świadczyć o tym może choćby fakt, że GKS GŁUCHÓW ma najskromniejszą przewagę spośród ekip liderujących. Najpewniej przed drugą częścią sezonu czuć się mogą piłkarze BIAŁKI BIAŁA RAWSKA, czyli przodownicy z grupy III - "rawskiej". Zdystansowali oni swoich przeciwników na 10 punktów. Jedno "oczko" przewagi mniej nad drugim zespołem ma RAWKA BOLIMÓW wiodąca prym w grupie I - "łowickiej". W gr. II GieKSa z GŁUCHOWA drugi Manchatan i trzecią Jutrzenkę wyprzedza o 5 punktów. Nas o 10. Porównując tabele trzech grup walczących o awans do klasy A zaskakiwać może fakt, że Białka z jednym meczem mniej od pozostałych liderów strzeliła najwięcej bramek. Na koncie ekipy z Białej Rawskiej widnieją 53 gole. Przy straconych dwunastu daje to bilans +41. Również 12 bramek straciła Rawka, lecz sama trafiała rzadziej- 45 razy (+33). Głuchów nastrzelał "tylko" 37 bramek, tracąc ich 16 (w tym 5 w meczach z KORONĄ). Bilans "naszych" liderów to zatem +21. Rzut oka na najsłabsze drużyny naszego okręgu. Okupujący dno naszej tabeli All-Starsi na koncie mają najwięcej punktów z ekip zamykających zestawienia. Boguszyce dorobiły się 6 punktów, notując 22 bramki "in minus" dla porównania KS Ostrowiec z gr. I ugrał 3 oczka (-36). Iskrze Babsk ta sztuka nie udała się ani razu - 0 pkt (-38). Wracając do naszej grupy i Korony zauważyć należy, że gdyby pod uwagę brać tylko spotkania u siebie zajmowali byśmy 3 miejsce, na wyjazdach byliśmy 6. ekipą w lidze. Stary Dwór do spółki z Głuchowem i Nowym Kawęczynem na swoim terenie zainkasowali najwięcej, bo po 9 punktów. Jeszcze jedno zestawienie stawia naszych na wyróżniającej pozycji. Są to remisy na wyjazdach...mieliśmy ich najwięcej bo aż...dwa ;) Nie wiadomo, czy ta dwusetka jest przypadkowa, ale właśnie tyle bramek naliczyli sz.p.sędziowie w swoich protokołach po 11 kolejkach w gr. II. Oznacza to, że kibice widzieli średnio po 4 bramki na mecz plus ze dwa słupki czy poprzeczki =) W całej B klasie skierniewickiej aż 9 spotkań zostało uznanych za walkowery. Najwięcej, bo 6 w naszej grupie. Dwa w grupie "łowickiej" i jeden w "rawskiej". Na koniec to co miłe dla oka, czyli bramki. Najwyższym zwycięstwem z całej klasy B pochwalić się może METEOR RZECZYCE, który rozbił Płomień Piotrowice 13-0, w gr. III lider zafundował Victorii Chrząszczew 12 goli nie tracąc żadnego. U nas dwucyfrówka nie padła, bliski tego był Manchatan - mecz z rezerwami Jutrzenki Drzewce zakończył się wynikiem 9-1. Co ciekawe dwie kolejki wcześniej ta sama Jutrzenka brała udział w meczu z największa ilością bramek. Drzewce rozbiły wtedy Konopnicę 3-8. Ciekawie było i ciekawie pewnie jeszcze bedzie... Każdemu z Koroniarzy DZIĘKUJEMY za każdą minutę spędzoną na boisku!!!

Jeśli macie jakieś zestawienia, spostrzeżenia sprostowania, czy komentarze dotyczące naszej ligi zachęcamy do dzielenia się nimi w komentarzach. W sen zimowy nie zapadamy,ale póki co żegnamy się staropiłkarskim: BYLE DO WIOSNY !!! =) ;)