PODSUMOWANIE JESIENI - KLUB

• autor: radar796, 2020-12-02 12:53

Liczby z ligi w ujęciu ogólnym już były - czas "wyciągnąć" z jesiennego grania te, które dotyczą samej Korony.👑✌️

⚽⚽GOLE⚽⚽
Jak wiadomo w tym sporcie najistotniejsze są bramki ⚽🥅, dlatego podsumowanie zaczniemy od tego właśnie elementu. Cała nasza debiutancka runda w klasie A wyszła nam "pół na pół" - nie inaczej było z bramkami.
⏩ Koroniarze strzelili ich 26, z czego w meczach "u siebie " najwięcej z ligowej stawki - 22. Na wyjazdach za to strzeliliśmy najmniej z całej ligi - 4 trafienia.
Straconych bramek mieliśmy o jedną mniej (13 DOM+12 GOŚĆ) co daje bilans na minimalnym plusie (➕1).
⏩ Najczęściej na listę strzelców w barwach GKSu wpisywali się KRZYSZTOF SURA i PAWEŁ STĘPNIAK. Nasi najskuteczniejsi zawodnicy zdobyli po 6 bramek.
⏩ 5 ligowych trafień zaliczył MARIUSZ CHAŁA.
✳️Biorąc jednak pod uwagę również mecz Okręgowego Pucharu Polski z Manchatanem KRZYSIEK o jedną bramkę jest od Pawła lepszy (7) .
oraz S. Szymański.
⏩Najwięcej bramek w meczach domowych zdobył Paweł Stępniak (wszystkie sześć). Dwóch graczy strzelało zarówno u siebie, jak i na wyjazdach-są to Krzysiek Skura (4+2) i Mariusz Chała (4+1)
⏩Meczem z największą ilością bramek (8) było wygrane starcie z Darem Placencja (5-3), o jedno trafienie uboższy był przegrany pojedynek z Meteorem Reczyce (3-4).
⏩Naszym najwyższym zwycięstwem było inauguracyjne 5-0 z Astrą Zduny. Najwyższe porażki to wyjazd do Bielaw i 3:0 od Sokoła Popów oraz 4:1 w Niedźwiadzie.
⏩ Dwa razy wygraliśmy "do zera" a, że runda "pół na pół" to schodziliśmy pokonani bez bramki na koncie również dwukrotnie.
Do tego jeszcze jedna dwójka - właśnie tyle razy dopisywaliśmy bramki na nasze konto po samobójczych trafieniach rywali.
⏩Najczęściej wygrywaliśmy jedną bramką - tak zakończyły się trzy mecze. Po jednym razie było to 2,3 i 5 bramek przewagi.
⏩Najwyższe straty w jednym  meczu to dwukrotnie 3 bramki, również po dwa razy przegraliśmy dwiema i jedną bramką.
⏩ Korona wraz z Rawką Bolimów była jesienią bezkompromisowa. Te dwie ekipy nie dzieliły się punktami, choć w kilku starciach remis był o krok.

⏱️ CZAS GRY ⏱️
🔝 Jedynym zawodnikiem, który wystąpił we wszystkich 12 meczach jesienią był PAWEŁ STĘPNIAK 👏👏👏. Nie jest on jednak liderem w klasyfikacji rozegranychych minut.
🔝 Prym wiedzie tutaj DAWID LULA, który z puli 1080 minut wybiegał 990 w 11 meczach. O 10 minut mniej zaliczył DAMIAN BIAŁEK (również 11 meczów), ostatnim z wynikiem powyżej 900 minut jest wspomniany już Paweł - 934min (12 spotkań).
Boiskowe minuty kolejnych #Koroniarzy :
🏃‍♂️ Krzysztof Skura 803 minuty (11 spotkań)

⚽⚽⚽ASYSTY ⚽⚽⚽

Kategoria ta jest najtrudniejsza i najmniej sprawiedliwa. 🙈🙊 Nie zawsze w tempie meczowych zdarzeń wszystko się wyłapie. Tym samym klasyfikowanie zawodników co do ilości "ostatnich podań" byłoby niezbyt wiarygodne. Równie dobrze możemy stwierdzić, że liderem wypowiedzianego na murawie słowa "kurna" jest nasz król strzelców, słowa "panowie" zza linii bocznej nasz trener, że najwięcej kilometrów przebiegli Łukasz Florek i Damian Białek, którzy często byli po prostu wszędzie, a Doman głośniej od Lecha krzyczy "moja" 😉🗣️...ale kto to zbada 🙃
⏩Niemniej najwięcej tych zauważalnych, jasnych, klarownych i bezdyskusyjnych asyst mieli jesienią : K. Skura, M. Wodnicki, M. Chała, P. Stępniak, P. Pawlak, T. Bystrosz, D. Białek, Ł. Florek i K. Stolarczyk.
❗Przepraszamy za niezauważone asysty 😇 i obiecujemy, że wiosną mocniej będziemy ich pilnować 👁️‍🗨️

😶😶😶KARTKI 🔴🔴🔴
Nasi zawodnicy od połowy sierpnia do listopada nie zaznali na szczęście widoku czerwonych kartek 😎👍👍
⏩Żółtych natomiast trochę się nazbierało - w sumie 14 #Koroniarzy zostało ukaranych w ten sposób.
Po dwie ✨ otrzymali D. Białek i Ł. Florek, a po jednej: P. Domański, K. Stolarczyk, D. Lula, K. Skura, T. Bystrosz, P. Stępniak, M. Wodnicki, P. Pawlak, J. Federowicz, J. Łopatka, H. Wachowicz i R. Stępniak.
⏩ Kartki łapaliśmy w siedmiu z dwunastu meczów. Najwięcej w pierwszej i dwunastej kolejce--po 4️⃣.
✨Są to zatem te dwa spotkania, w których strzeliliśmy jednocześnie po 5 bramek 🤔.

🔁🔁🔁 ZMIANY🔁🔁🔁
Trener B. Król we wszystkich jesiennych meczach dokonał 57 zmian, co daje średnio prawie 5 zmian na mecz. Najczęściej z ławki wbiegali Wojtek Stankiewicz (7 razy), po 6 razy potrzebna była pomoc Damiana Badura i Stanisława Szymańskiego a pięciokrotnie kolegów zmieniali Kuba Federowicz i Tomek Bystrosz.
⏩ Pełną pulę (7 zmian) wykorzystaliśmy w przegranych starciach z Meteorem i Vagatem, oraz podczas wygranych #derby z Sobpolem Konopnica.
⏩ Czterokrotnie wymienianych było tylko trzech zawodników (najczęściej z powodu słabej frekwencji). Były to wyjazdowe mecze z Jutrzenką, Laktozą i Rawką oraz mecz "u siebie" ze Startem Złaków Borowy.
⏩🏥Kilka zmian spowodowanych było zdrowiem piłkarzy, jednak żaden z nich (z czego bardzo się cieszymy) nie schodził z boiska z kontuzją wykluczającą go zupełnie z gry.

🔜🔜🔜🔜🔜SPARINGI 🔜🔜🔜🔜🔜
Oprócz rozegranych sparingów z Muskadorem WP i Białką BR w planach mamy już kolejne AD2021.
Szczegółowo poinformujemy o nich tradycyjnie w "Święto Trzech Króli" 😉👑👑

🆕🆕🆕🆕🆕🆕🆕🆕🆕🆕🆕🆕🆕🆕🆕🆕

😎 Statystyki dla "ambitnych" 🙃😉✌️

⚽❣️ Dwa najszybciej strzelone gole KORONY :
1️⃣ Bramka MARIUSZA CHAŁY -> 1. minuta meczu [w derbach z LKSem Konopnica, kolejka 8.]
2️⃣ Bramka PAWŁA STĘPNIAKA -> 9.  minuta meczu [ z Meteorem, kolejka 7.]

⚽⚽❣️ Dwa GOLE KORONIARZY , na które czekać musieliśmy najdłużej :
1️⃣ Bramka KAMILA STOLARCZYKA -> 89. minuta meczu [ ze Startem Złaków, kolejka 3.]
2️⃣ Bramka PAWŁA STĘPNIAKA -> 86. minuta meczu [ z Astrą Zduny, kolejka 1.]

⚽⚽💔 Dwa najszybciej stracone gole:
1️⃣ Bramka Meteora Reczyce [w kolejce 7 na 1:0]-> 6  minuta.
2️⃣ Ponownie bramka Meteora Reczyce [w kolejce 7 na 2:1] -> 11 minuta.

⚽⚽💔 Dwa najpóźniej stracone gole :
1️⃣ Bramka Startu Złaków Borowy [w 3 kolejce na 2:1]-> 90 minuta.
2️⃣ Bramka Czarnych Bednary [w 5 kolejce na 3:2] -> 78 minuta.