Udany rewanż i szósta lokata

• autor: radar796, 2021-05-23 18:09

...

...Czas nagli, terminy gonią, a Korona się rozpędza 💪

Kontynuujemy serię zwycięstw i wbrew opinii mało nam życzliwych nikomu się nie "podkładamy". W kolejce numer 23. bardzo zależało nam na rewanżu- Vagat Domaniewice wygrał jesienią na naszym terenie 0-2, co miało negatywne dla nas odzwierciedlenie w tabeli końcowej rundy jesiennej. Okazuje się, że jak naszym zależy - to potrafią a im większa presja - tym lepiej ⚽😁👑
W sobotnie popołudnie zaczęliśmy nieźle - już w siódmej minucie meczu #PAWEŁ_STĘPNIAK korzysta z podania Marcina Wodnickiego i wyprowadza nas na prowadzenie. Walczący o utrzymanie gospodarze nie dali nam się jednak rozwinąć tak od razu. Kilka akcji Vagatu dociera coraz bliżej bramki Domana, aż w końcu w 16. minucie pada bramka wyrównująca. Nie zostaje ona jednak uznana, ze względu na pozycję spaloną strzelca. Miejscowi szczególnie groźni są w stałych fragmentach gry, których nasi hazardziści dostarczają rywalom lekką reką (czy też nogą właściwie). Obrona Korony,  co prawda bez kilku jej filarów radzi sobie na szczęście bezbłędnie. Tak samo jest po stronie Domaniewic i więcej bramek w tej części nie pada. Druga połowa rozpoczyna się dla nas równie dobrze - 4 minuty po wznowieniu gry strzałem z rzutu wolnego prowadzenie podwyższa #SEBASTIAN_RYMARCZYK. Choć wynik 2-0 bywa najbardziej niebezpiecznym po tej bramce inicjatywy już nie oddajemy. Sekundy po trafieniu Sebastiana Paweł bliski jest drugiego gola w tym meczu . Mocno kopnięta piłka ląduje jednak na słupku bramki rywali.... Śmiemy twierdzić, że drgania żelaznej konstrukcji wywołują deszcz. Mijają 2 minuty od tamtej sytuacj i gospodarze po spóźnionej interwencji Tomka Bystrosza mają rzut karny. Wierzyliśmy do końca w umiejętności Domana, jednak tym razem i w tych warunkach był bez szans. Strata bramki nie wpłynęła na morale Koroniarzy. Do boju ruszyli też zmiennicy, którzy pokazali się z dobrej strony. Piłka wręcz szukała Wojtka Stankiewicza, a debiutujący Bartek Gwiazdowicz zaliczył kilka celnych podań i odbiorów a nawet blisko był strzelenia bramki. Mnożyły się dogodne akcje, ale wpaść nie chciało..... Do 65. minuty. Bramka numer trzy na naszym koncie idzie do podziału między Sebastiana Rymarczyka, który na bramkę uderzał i MARIUSZA CHAŁĘ, który głową ostatecznie umieścił piłkę między słupkami ( i siebie też) ;) Końcówka meczu to masa naszych niewykorzystanych okazji - powody tego były różne ale (o dziwo) najczęściej " zbyt drużynowa gra" - czasem było o jedno podanie za dużo.
Po meczu z Vagatem noc spędziliśmy na 5. miejscu, ale kołdrę na swoją stronę znów w niedzielę przeciągnął Dar Placencja ;)
W czwartek nadrabiamy zaległości - gramy z Jutrzenką Mokra Prawa, z którą jesienią przegraliśmy 2-1 w kolejce numer 2.
Całej stawce ucieka Olimpia Niedźwiada - jej mecz z Rawką Bolimów po sobotnim zwycięstwie Laktozy nad LKS Konopnica nie był jednak meczem na szczycie, ale emocji nie brakowało do ostatnich minut. Na emocje liczymy również w czwartek, dlatego wszystkich sympatyków zapraszamy na Kono o 18.30.