Jesień 21/22

• autor: radar796, 2021-12-08 18:21

...

Runda jesienna sezonu 20/21 za nami. Po "beniaminkowym" sezonie w skierniewickiej A-klasie tym razem byliśmy jak ”pół-beniaminek" w A-klasie piotrkowskiej. Decyzja włodarzy rozgrywek o przeniesieniu sprawiła, że nie możemy narzekać na nudę. Jesienią o atrakcyjność rozgrywek postarali się również sami piłkarze grający w grupie 5.

W rozegranych 66 spotkaniach padło 279 bramek. Daje to średnio ponad 4 bramki na mecz- nieźle. Gospodarze zwyciężyli 34 razy, goście 26, a remisów padło 6 (w tym 2 nasze).Swoje celowniki najlepiej ustawili gracze wicelidera – LKS Radzice. Do bramki rywali trafiali oni aż 36 razy. Futbolówkę z siatki najczęściej musieli wyjmować bramkarze z Mroczkowa – tamtejszy LUKS stracił 39 bramek (1 więcej od Korony). To jednak nie Radzice, a KASZTELAN ŻARNÓW został Mistrzem Jesieni z  największą liczbą zwycięstw (9), na drugim biegunie KS Poświętne z dziesięcioma porażkami na koncie.

Jeśli chodzi o Koronę.... Potrzebne korepetycje z gry w roli gości!!! Wszystkie punkty na naszym koncie pochodzą z meczów rozgrywanych na boisku w Konopnicy. Było ich 8, co w tabeli meczów domowych daje nam ósme miejsce z bilansem bramek 10 – 12. Na wyjazdach dostarczyliśmy punkty wszystkim rywalom, z którymi graliśmy- ostatecznie po 11 meczach zajęliśmy przez to DZIESIĄTE miejsce w stawce. Wyjazdowo byliśmy najsłabsi w lidze razem z KS Poświętne nie zdobywając nawet punktu. Bilans bramek z meczów wyjazdowych (4 – 26) wygląda tragicznie, ale mieści się tam mecz z Kasztelanem, który zapamiętamy na długo (10 – 0). To była najwyższa nasza porażka, najwyższym zwycięstwem było natomiast 6:2 z Relaxem Czerniewice, tydzień po Kasztelanie...Cyfry wskazują , że zawodziła forma fizyczna. Osiem ze strzelonych 14 bramek strzeliliśmy w pierwszej połowie. W pierwszych 45-ciu minutach straciliśmy "jedynie" 15 bramek, po przerwie 23. Gdy pierwsi strzelaliśmy bramkę (nie licząc samobója z Wolą Załężną ) tylko raz nie zdobyliśmy punktów (2Z-1R-1P). Może więc w przekroju całego sezonu zabrakło również wiary w siebie i odrobiny zaangażowania.. Nie sposób jednak odmówić waleczności Koroniarzom, a szczególnie tym, którzy rozegrali komplet spotkań. Łukasz Florek i Damian Białek zanotowali maksymalną ilość rozegranych minut (990). Na wszystkich meczach stawił się również Mariusz Chała, ale minutowo na boisku dłużej przebywali Kamil Stolarczyk (890 minut -10 spotkań) i Paweł Domański (856 min - 10 spotkań). Mariusz " najlepszy piłkarz wśród kurierów i najlepszy kurier wśród piłkarzy" ?? zanotował 849 minut. Jeśli patrzymy na samą ligę to właśnie Mariusz był najskuteczniejszym Koroniarzem (5 bramek), trzy trafienia dorzucił nasz nowy kapitan - Łukasz Florek. Asystowali najlepiej Kamil Ciężkowski i Sebastian Rymarczyk.

Nie zapominamy też o Okręgowym Pucharze Polski- dla nas historycznym, bo wreszcie przeszliśmy pierwszą rundę. Grając w lidze piotrkowskiej Puchar przyszło nam grać z drużynami okręgu skierniewickiego . Grabice większych szans nie miały (7-0), a i Cielądz trochę postraszyliśmy (3-4) , dodatkowo Bartek Gwiazdowicz z czterema trafieniami wylądował na trzecim stopniu podium strzelców tego etapu turnieju :) jedno trafienie mniej zanotował Łukasz Florek.

Wracając do ligi- ekipę Bogusława Króla czeka na prawdę pracowita runda rewanżowa- tracimy najwięcej (5 ) punktów do wyprzedzającej nas drużyny. Nie możemy pozwolić sobie ponownie na 6 meczów bez strzelonej bramki, jak to było jesienią. Tylko w jednym meczu bramki nie straciliśmy ( remis 0:0 z Pilicą Tomaszów Mazowiecki) - to też do poprawki!!!!!!!Budować dobre i kasować złe będziemy się starać na zaplanowanych już sparingach przed ligą.

Szczegóły oczywiście " niebawem"  ;) ;) ;)